• Wycieczka na trampoliny

• Dnia 21.02.2024 w kolejny dzień ferii 20 osobowa grupa wspaniałych uczestników naszej szkoły wybrała się do kina Helios w Gnieźnie na projekcję filmu pt. "Akademia Pana Kleksa" oraz do parku trampolin "Jump Now". Był to dzień pełen atrakcji, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.

• Wycieczka na kręgle

• W dniu 09.02. - uczniowie kl. VII i VI wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli do Cukrowni Żnin, aby zmierzyć się z torami kręgli i sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie sportu. Po obfitej gimnastyce zrelaksowali się w jednym ze żnińskich lokali kebab. Wychowawca kl. VII bardzo dziękuje rodzicom za zorganizowanie transportu - paniom Zofii Szyperskiej, Ewelinie Papis i panu Jarosławowi Skomskiemu.

• Wycieczka na trampoliny

• 5 lutego uczniowie klasy IV i VIII uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Najpierw byliśmy w kinie na filmie "Akademia Pana Kleksa". Film zrobił na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do Parku 17, gdzie uczniowie mogli korzystać z trampolin, dmuchańców oraz laserowych labiryntów.

• IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919

• Uczniowie Amelia Sępska, Michał Rymer i Marcel Skomski reprezentowali naszą szkołę w konkursie plastycznym, a Julia Kapłońska i Wiktoria Cybulski w konkursie wiedzy o powstaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i podziękowania za udział. Nauczyciele przygotowujący uczniów, również otrzymali podziękowania. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

• Lekcja biblioteczna

• 02 lutego odbyła się lekcja biblioteczna w kl. IV. Pani A. Marcinkowska wytłumaczyła dzieciom, na czym polega katalogowanie książek. Każde dziecko miało okazję wypożyczyć książkę, którą samo wybrało.

• Dzień Języka Ojczystego

• 6 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Rywalizowali ze sobą w ortografii oraz brali udział w familiadzie. Nie obyło się bez łamańców językowych, które czytali nauczyciele. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wyłoniliśmy także zwycięzców makiet, które, rodzice będą mogli podziwiać na jutrzejszym zebraniu.

• Niech żyje bal...

• Dnia 01.02.2024r., został zorganizowany bal karnawałowy dla młodszych dzieci i dyskoteka dla starszych uczniów. Wszyscy bawili się w klimatach muzyki i zabaw dobranych do wieku.

• Dzień Pizzy

• Dnia 01.02.2024 r., obchodziliśmy dzień pizzy, który będzie 9 lutego.

Wszystkie dzieci przygotowały dla siebie pizzę według własnych upodobań, zatem była smaczna i zniknęła w mgnieniu oka.

• Przedszkolaki muzykują

• 31 stycznia przedszkolaki w ramach tematyki tygodnia "Muzyka jest wszędzie" po raz pierwszy grały na nowo zakupionych dzwonkach naciskanych. Dzięki zakodowanej kolorami melodii udało im się zagrać proste, wszystkim znane piosenki. Sprawiło im to dużo radości i świetnej zabawy a efekty jak na pierwszy raz były całkiem niezłe.

• Akcja charytatywna

• Nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej, którą organizował Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kłecku. Uczniowie okazali wielkie serca. Zaangażowanie uczniów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Klasy, które przyniosły najwięcej nakrętek zostały nagrodzone! Dziękujemy wszystkim biorącym udział, a także ich najbliższym!!!

• Bańka w bańce

• „Bańka w bańce” to eksperyment, z którym zmierzyli się dzisiaj uczniowie.

Dowiódł on, że powietrze można zamknąć w określonej przestrzeni. Nauczył delikatności, wyczucia i cierpliwości 👏 😊

Słomki wykorzystane w eksperymencie zostały zakupione w ramach projektu #laboratoriaprzyszłosci

• Trzymaj formę

• Uczniowie klasy IV w ramach zdrowego stylu życia zapoznali się z zasadami i piramidą zdrowego żywienia i przygotowali zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki.

• Dzień Babci i Dziadka

• 19 stycznia 2024 r. w świetlicy wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka 👵 👴 💐

Uczniowie przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Niejednej babci i niejednemu dziadkowi łezka zakręciła się w oku 😍 🥰