• Wizyta w OSP Świątkowo

• 19 maja 2023 uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do Straży Pożarnej w Świątkowie aby podziękować im za trud i poświęcenie podczas gaszenia pożarów, ratowania ludzi i ich dobytku. Co zobaczyli i z czym się zapoznali przedstawiają poniższe zdjęcia. Dziękujemy Prezesowi Panu M.Szymańskiemu i pozostałym strażakom za pokaz i cenne informacje przekazane dzieciom. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane słodkościami. Dziękujemy.

• Dzień Dobrych Uczynków

• Dzień 19 maja jest dniem dobrych uczynków dla innych ludzi,dla zwierząt i środowiska. W związku z tym p.Szymańska podarowała dziś każdemu uczniowi dobre słowo, aby każdy z nich czuł,że jest wyjątkowy. Zróbcie dziś coś dobrego dla innych, aby wywołać ich uśmiech!

• Dzień Bez Plecaka

• 18 maja 2023 uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, a pomysły na zapakowanie podręczników były przeróżne.Sami zobaczcie!

• Przedstawienie profilaktyczne

• Dnia 16.05.2023r. panowie z teatru "Kurtyna", za pomocą krótkiego spektaklu przybliżyli uczniom klas IV-VIII problem uzależnienia od telefonów, komputerów, gier i używek.

• Norbert laureatem konkursu "My picture dictionary"

• W dniu 11.05.2023 uczeń naszej szkoły Norbert Woźny odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie plastyczno-językowym "My picture dictionary" organizowanym przez NSP w Bożejewicach. Warto dodać, iż praca Norberta wyróżniona została wśród 26 nadesłanych prac z 10 szkół powiatu żnińskiego. Gratulujemy!

• Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie - wyniki

• Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Szymańska z kl. 3 została laureatem konkursu „Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie”

10 maja 2023 r. Julia uczestniczyła w uroczystej „Gali Finałowej”, która odbyła się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Podczas wydarzenia Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik wręczył laureatce nagrodę i statuetkę.

List gratulacyjny otrzymała pani Anna Kotula, która przygotowała i zgłosiła Julię do konkursu.

Do kuratorium wpłynęło, aż 400 zgłoszeń (występów dzieci) ze szkół i przedszkoli z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Jesteśmy DUMNI z naszej uczennicy, która znalazła się wśród zaledwie 10 laureatów wyłonionych przez profesjonalne jury.

Julia wyrecytowała wiersz w gwarze pałuckiej „Wuja Hirek” na motywach wiersza Juliana Tuwima „Pan Hilary”.

• Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• Uczniowie Klasy 3 wraz ze starszym koleżeństwem oraz p. Anną Kotula i p. Joanną Utecht przygotowali uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna miała okazję przypomnieć sobie jak ważne było to wydarzenia dla naszego kraju.

• Sprzątamy dla Polski

• Dnia 21.04.2023r., Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Posprzątali wszystkie zielone tereny wokół szkoły i w naszej wsi.