• Jasełka i wigilie klasowe

• Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. Brali w niej udział uczniowie klas I, II, III, IV oraz reprezentantka klasy V. Bardzo dziękujemy naszym dzieciom za zaangażowanie i przygotowanie się do otrzymanych ról. Dziękujemy również rodzicom za przygotowanie strojów potrzebnych do jasełek. Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia 🎄 🧑‍🎄

• Pieczemy pierniki

• Dnia 12.12.2023 r., z inicjatywy Rady Rodziców Uczniowie klas IV-VIII w ramach integracji i współpracy z seniorami upiekli, udekorowali i spakowali pierniki, które zostaną przekazane seniorom z życzeniami bożonarodzeniowymi.

• Warsztaty bożonarodzeniowe z KGW Świątkowo

• Dnia 11 grudnia uczniowie klas 0 -III uczestniczyli w bardzo ciekawych i atrakcyjnych warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez KGW ze Świątkowa. Uczniowie piekli i ozdabiali pierniczki, wykonali stroik świąteczny, bombkę i ozdobę świąteczną. Największą atrakcją okazał się biały niedźwiadek, który bawił się wraz z dziećmi w rytm muzyki. Wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Jeszcze raz w imieniu wszystkich DZIĘKUJEMY. 💞

• Zostań Świętym Mikołajem

• Dnia 8.12.2023r., zakończyliśmy zbiórkę żywności i produktów chemicznych, które zostaną przekazane seniorom z naszej gminy. Pracownicy MOPS w Janowcu Wlkp. odebrali wszystkie przekazane produkty, które trafią do potrzebujących przed świętami. Dziękujemy Uczniom ich Rodzicom oraz Nauczycielom za okazaną pomoc.

• Nagroda dla Izy

• Uczennica naszej szkoły Izabela Węgrzyn otrzymała dzisiaj nagrodę za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom", a jej praca pojechała na wojewódzki etap konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu na wyższym szczeblu.

• Szkolenie z zakresu wprowadzania innowacji pedagogicznych

• 7 grudnia nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkolnie prowadzonym przez nauczycieli Zespołu Szkół w Łabiszynie.

Pani dyrektor ZS Roksana Łakomy przedstawiła formalne aspekty zgłaszania innowacji pedagogicznych natomiast pozostali zaproszeni nauczyciele ukazali przykłady przeprowadzania ich na swoich zajęciach. Ich celem była inspiracja i motywacja innych nauczycieli do tworzenia oraz wdrażania ich na lekcjach.

Szkolenie było bardzo dobrze przygotowane merytorycznie i z pewnością zaowocuje innowacjami w naszej placówce.

Dodajmy, że w spotkaniu wzięła również udział pani wizytator Grażyna Szymańska.

• Mikołajki w szkole

• 6 grudnia w naszej szkole wszyscy wypatrywali Mikołaja, nawet Pani Dyrektor. Uczniowie byli grzeczni, więc przybył i zostawił im słodki podarunek.

• Wycieczka do Gniezna

• Dnia 5 grudnia br. uczniowie kl. I-III wraz ze swoimi paniami wybrali się na wycieczkę do kina Helios na film pt." O psie który jeździł koleją "i do parku trampolin Jump Now! w Gnieźnie ”. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

• Nocka w szkole (2)

• 2. grudnia tym razem klasa V i VIII wraz z wychowawcami miały swoją nockę w szkole. Wspólnie się bawili, przygotowywali posiłki, a nad ranem "zasnęli jak aniołki". Tylko nauczyciele wytrwale pracowali

• Andrzejki

• Dnia 30.11.2023r., w naszej szkole odbyły się "Andrzejki". Uczniowie w swoich klasach wróżyli sobie najbliższą przyszłość, a następnie wspólnie uczestniczyli w dyskotece.

• Dzień Pluszowego Misia

• Dnia 28 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Wszystkie dzieci przybyły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Tego dnia przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych misiowych zadań i zabaw, poznały też historię powstania pluszowego misia oraz misiowych bohaterów znanych bajek. Największą atrakcją było wspólne wykonanie "Fotobudki-Miś" a największą radość sprawiło im zrobienie w niej pamiątkowych zdjęć. Na koniec przedszkolaki otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

• Pasowanie Przedszkolaków

• Dnia 27 listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dzielnie zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich: pani dyrektor, rodzice oraz panie uczące w przedszkolu. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły, liczyły śpiewająco nie tylko po polsku ale i po angielsku czym udowodniły, że w pełni zasłużyły na miano prawdziwego przedszkolaka.Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor A. Szymańska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplomy i upominki.

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• 17.11.2023 r. Uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści najpierw zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym.

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Agnieszka Szymańska następnie p. dyrektor i zaproszeni goście p. wiceburmistrz Michał Werkowski, p. sołtys Teresa Rusiewicz, p. Grażyna Rymer wygłosili ciepłe słowa skierowane do uczniów i ich rodziców.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Pozostały czas wszyscy spędzili w miłej atmosferze na słodkim poczęstunku.

• Nocka w szkole (1)

• 17 listopada uczniowie klas VI i VII spędzili noc w szkole na grze w siatkówkę, oglądaniu meczu Polska - Czechy, obfitej kolacji, pizzy i innych smakołykach

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Dnia 20.11.2023r., w naszej szkole zrobiło się niebiesko na znak rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Uczniowie klasy 8 na lekcji WOS-u zapoznali się ze swoimi prawami w rozszerzonym zakresie.

• Śniadanie daje moc

• W ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" uczniowie klas I-III przygotowali zdrowe i pyszne kanapki, które dały im siłę na cały dzień.Podczas przygotowania śniadania zostały wykorzystane deseczki i talerzyki z projektu #labolatoriaprzyszłości