• Teatr Kurtyna

• Dnia 10.11.2023r., w ramach zajęć profilaktycznych do naszej szkoły przybyli aktorzy z teatru "Kurtyna", którzy poruszyli bardzo ważne tematy. Scenki nawiązywały do problemu uzależnień, przemocy w rodzinie i niezrozumienia na linii dziecko -rodzic. Pokazały również, że w każdej sytuacji możemy znaleźć rozwiązanie jeśli będziemy ze sobą rozmawiać.

• Pieczemy rogaliki

• Dnai 10 listopada uczniowie kl I - III z okazji Święta Marcińskiego podjęli się pieczenia rogalików. Jedne były nadziewane marmoladą, a inne czekoladą. Wypieki się udały, były bardzo smaczne i szybko znikały z talerzy.

Nawiązując do tradycji pieczenia rogali na Św. Marcina przedszkolaki uczestniczyły w wypieku rogalików. Same wałkowały, nadziewały jabłkami oraz zwijały rogaliki. Zapach unosił się w sali a także na korytarzach szkoły. Rogaliki były pyszne!

• Święto Niepodległości

• Dnia 10.11.2023r., w przededniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się apel. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni, a na koniec naszą szkołę wypełnił Mazurek Dąbrowskiego.

• Dzień Postaci z bajek

• Dnia 10 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie zadania i zabawy były tematycznie związane z bajkami. Wiele radości sprawiła też dzieciom możliwość wcielenia się w ulubionego bohatera bajkowego.

• Zapobiegajmy pożarom

• Po raz kolejny Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim oraz Oddział Gminny Związku OSP RP przeprowadziły konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”.

Uczennice naszej szkoły zdobyły następujące miejsca:

Izabela Węgrzyn

Wyróżnienie: Maria Błażków

Julia Kapłońska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Alicja w krainie czarów

• 25 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły udali się na spektakl „Alicja w Krainie Czarów" Teatru Muzycznego FORTE .

Cel krzewienie kultury i estetyki żywego słowa został zrealizowany. Uczniowie podziwiali dopracowane kostiumy, efekty specjalne oraz piękny wokal.

• Nocka w szkole

• W piątek 20 października uczniowie klasy 2 i 3 wraz z wychowawcami nocowali w szkole. Nocka obfitowała w liczne atrakcje. Uczniowie z okazji Święta pieczonego ziemniaka wykonali przepiękną Panią Jesień oraz ziemniakowe kukiełki. Wieczór uatrakcyjniły gry , zabawy, bajki i opowieści. Doskonałym smakołykiem okazały się frytki, które uczniowie zajadali z apetytem. Pełni wrażeń po nocce wrócili do domu.

• Konkurs Kulinarny "Mistrz Drewnianej Kopystki"

• Dnia 20 października uczniowie naszej szkoły Amelia Sępska i Dawid Szyperski zdobyli I miejsce w zmaganiach kulinarnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Janowcu Wlkp. Zwycięzcom gratulujemy !!!

• Smaczne podsumowanie lektury

• Dnia 19.10.2023r., klasa IV podczas lekcji języka polskiego wykazała się kreatywnością w przygotowaniu fantazyjnych potraw, o których nawet Pan Kleks nie śnił.

• Pysznie, zdrowo i kolorowo

• Dnia 18 października przedszkolaki w ramach tematyki "Jesień w ogrodzie" samodzielnie przygotowały pyszne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki. Sprawiło to dzieciom dużo radości, apetyt również dopisywał.Podczas wspólnego śniadania zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze ale również na kulturę spożywania posiłków.

• W czasach średniowiecza

• Dnia 17.10.2023r., w naszej szkole odbyła się "żywa lekcja historii",podczas której grupa rekonstrukcyjna z Lublina przybliżyła uczniom dzieje rycerzy, żyjących w czasach średniowiecza. Uczniowie mogli zobczyć i dotknąć mieczy, zbroi i innej broni jaką się posługiwano. A także można było zostać zakutym w "dyby".